Rozumiem

Stosujemy ciasteczka, żeby się najeść za darmo, ale też żeby śledzić Twoje kroki. Nie zakładamy Ci teczki, ale możemy iść Twoim tropem do różnych miejsc. Jak nie pasuje - sorry.

Jedno z najlepszych miejsc na świecie do mieszkania

Głównie dlatego, że to tutaj chodziłem na spacery do parku z rodzicami, a teraz zdarza mi się gdzieś chodzić z dziećmi. W tej samej przestrzeni.

To tutaj właśnie zasiadamy do obiadów ( rzadko ), przy stole który należał do moich dziadków, jemy z tej samej zastawy stołowej z której korzystały już trzy pokolenia przed nami. Skrzypnięcie drzwi szafy jest to samo od pół wieku. Układ ulic, drzewa w parku, ta sama rzeka, która od tysięcy lat przepływa kilkoma odnogami przez Kalisz, symbolizując Wielkie Rozdzielenie, kończące się kilka kilometrów za miastem Wielkim Połączeniem.

Most kolejowy z żelaznych kratownic po którym skakało się przed laty, nawet szyny są te same. Tak samo zbliża się po wielkim łuku pociąg i trzeba uciekać z mostu, bo rozpędzona masa metalu może poturbować.

Ogniska palone pod mostem kolejowym nad samą wodą, prawdopodobmnie całkiem nielegalne, przy zachodzącym słońcu.

I klasyczne odbicie teatru w wodzie Prosny.

Widok zachodzącego słońca z domu w letni wieczór.

Również i z tych powodów, jestem bardzo zadowolony, że mieszkam w Kaliszu. No i dlatego, że portal calisia.pl  to nasza własność. No i taplanie sie w wodzie w aquaparku, kiedy udajemy że rozwijamy się fizycznie, podczas kiedy chodzi wyłacznie o wylegiwanie się w wodzie z bąbelkami, w pełnym zaprzeczeniu programu Bestia 54.